Přijímací řízení do MŠ

• termín přijímacího řízení stanoví ředitelka mateřské školy po dohodě se zřizovatelem
  • o termínech zápisu je veřejnost informována prostřednictvím plakátů
  • o přijetí dítěte do MŠ rozhoduje ředitelka školy na základě stanovených kriterií pro přijímání dětí do mateřské školy (pokud počet přihlášených dětí nepřesáhne kapacitu školy). Zákonné zástupce informuje zasláním pozvánky k převzetí „Rozhodnutí o přijetí dítěte do MŠ.
  • o přijetí dětí v případě, že počet přihlášených dětí přesahuje kapacitu školy, rozhoduje oddělení školství SMO - městského obvodu Poruba.
  • o zařazení zdravotně postiženého dítěte do mateřské školy rozhoduje ředitelka školy na základě žádosti zástupce dítěte, vyjádření pediatra a PPP či speciálně pedagogického centra příslušného zaměření
  • do třídy mateřské školy se zpravidla přijímají děti smyslově, tělesně a duševně zdravé, starší tří let
  • do třídy mateřské školy se mohou zařazovat také děti od dvou let věku (na základě vyjádření pediatra )
  • rozhodnout o přijetí může ředitelka školy výjimečně i na dobu určitou – zkušební dobu tří měsíců, a to v případě, není-li při zápisu zcela zřejmé, do jaké míry bude dítě schopno přizpůsobit se podmínkám mateřské školy

Vážení rodiče,

s končící funkcí ředitelky příspěvkové organizace mi dovolte, abych Vám poděkovala za spolupráci a popřála Vám a Vašim dětem pevné zdraví, hodně životní spokojenosti, zejména rodinné pohody.

Zdeňka Šimelová

Novou ředitelkou MŠ je Bc. Gabriela Smudová

Informace o ochraně osobních údajů

» Zobrazit soubor ke stažení