Cíle

HLAVNÍ CÍLE PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ

Hlavním cílem předškolního vzdělávání v obou zařízeních je rozvíjet dítě po stránce fyzické, psychické i sociální a vést je tak, aby na konci svého předškolního období bylo jedinečnou a relativně samostatnou osobností, schopnou zvládat, pokud možno aktivně a s osobním uspokojením, takové nároky života, které jsou na ně běžně kladeny ( zejména v prostředí jemu blízkém, tj. v prostředí rodiny a školy), a zároveň i ty, které ho v budoucnu nevyhnutelně očekávají.
Zároveň je nutné předškolní vzdělávání maximálně přizpůsobit vývojovým fyziologickým, kognitivním, sociálním a emocionálním potřebám, jak zdravým tak postiženým dětem a důsledně dbát, aby vývojová specifika této věkové skupiny byla plně respektována.

OBECNÉ CÍLE

• Rozvíjení dítěte a jeho schopnosti učení
  • Osvojení si základů hodnot, na nichž je založena naše společnost
  • Získání osobní samostatnosti a schopnosti projevovat se jako samostatná osobnost působící na své okolí
  • Rozvíjení dítěte a jeho schopnosti učení
  • Příprava dítěte na roli „školáka“
  • Úspěšně integrovat handicapované dětí do hlavního vzdělávacího proudu

KRÁTKODOBÉ CÍLE

1. Podpora duševní pohody dětí, rozvoj jejich intelektu, řeči, poznávacích procesů a funkcí, citů, vůle a tvořivosti cestou přirozené výchovy a vzdělávání na základě interakce s okolím a svou vlastní prožitou zkušeností – se zaměřením na rozvoj smyslů
  2. Vést děti ke zdravému životnímu stylu, vytvořit citlivé prostředí pro adaptaci nových dětí do prostředí MŠ

Navázat užší spolupráci s rodiči, využívat MŠ jako poradenský servis pro rodiče, nabízet osvětové aktivity v otázkách výchovy a vzdělávání předškolních dětí.

DLOUHODOBÉ CÍLE

1. Úspěšná integrace zdravých a ZP do hlavního vzdělávacího proudu.
  2. Zvyšovat odborný růst a rozšiřovat svojí kvalifikaci studiem na VŠ pro učitelky mateřské školy, VŠ – oboru speciální pedagogiky
  3. Získat grant, projekt pro zlepšení podmínek našich dětí při vzdělávání

Vánoční prázdniny

MŠ bude mít v době od 22. prosince 2018   do  1. ledna 2019 přerušený provoz.  Provoz  ve školce začne  ve středu 2. ledna 2019.

Provoz bude  omezen uzavřením některých tříd  tj. 2.1.2019.

Informace o ochraně osobních údajů

» Zobrazit soubor ke stažení
Video z BRUSLENÍ 1.12.2017

najdete ve fotogalerii